nedeľa 24. marca 2013

Sugru

Sugru je tak trochu tajomný názov pre patentovanú silikónová modelovacia hmotu, s ktorou opravíte takmer všetko. Nápad vznikol u Jane Ní Dhulchaointigh z Írska, počas štúdii dizajnu na Royla Collage of Art v Londýne v roku 2003. Po získaní grantu a sedem ročnom vývoji spolu s materiálovým vedcom Dowom Corningom, sa im podarilo vytvoriť tento unikátny materiál. Názov Sugru pochádza z írskeho jazyka, kde slovo "súgradh" je pomenovanie pre hru.

Po vybratí z hermeticky uzavretého obalu je Sugru plastické po dobu približne 30 minút. Potom postupne pri izbovej teplote úplne vytvrdene asi do 24 hodín. Dobre priľne na väčšinu materiálov. Po vytvrdnutí je mäkké na dotyk a mierne flexibilnť. Je vodotesný a má tepelno-izolačné vlastnosti. Teplotný rozsah použitia je pomerne veľký od −60 do 180 °C. Sugru nie je odolné proti niektorým rozpúšťadlám. Produkt si zachováva svoje vlastnosti po dobu asi šiestich mesiacov.

Všetky informácie a inšpirácie o tomto produkte nájdete na ich stránke sugru.com  kde si tento produkt viete aj objednať.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára